+48 502 282 925 mszczepanczyk76@gmail.com

JAZDA KONNA

Na koniach huculskich – Huculskie Ranczo Maja Stadnina Koni Huculskich

Rezerwacje pod numerem telefonu +48 502 282 925

O NASZYCH KoNIACH huculski

Konie huculskie są przyjaźnie nastawione do człowieka, odważne, wesołe i ciekawskie. Są spokojne, cierpliwe i inteligentne. Konie huculskie są wszechstronnie uzdolnione. Nadają się do prac polowych, zaprzęgu, ujeżdżenia i skoków. Konie te coraz częściej pojawiają się na zawodach westernowych i Working Equitation. Konie huculskie za swą cierpliwość, spokój i inteligencję są szeroko doceniane w hipoterapii.

Występuje najczęściej w maści gniadej, myszatej lub srokatej, rzadziej karej lub bułanej. Maść kasztanowata jest niepożądana, ogiery tej maści nie są wpisywane do Ksiąg Stadnych, a klacze maści kasztanowatej mogą być wpisane do Ksiąg Stadnych pod warunkiem, że posiadają typowe cechy rasowe: ciemną pręgę przez grzbiet i pręgowanie kończyn. Często pojawia się pręga grzbietowa i pręgowanie zebroidalne na kończynach. Konie te mają krótki wygodny chód.

Hucuły ze względu na wzrost należą do klasy pony. Jednak błędem jest myślenie o nich jako o małych, słabych, wyłącznie domowych koniach. Są wyjątkowo silne. W okresach wojennych zasłużyły się, nosząc ekwipunki ważące do 200 kg po ścieżkach górskich. Są łagodnie usposobione i bardzo szybko się uczą.

Kolejnym walorem koni huculskich jest ich wszechstronność. Sprawdzają się zarówno pod siodłem, jak i w zaprzęgu. Z roku na rok przybywa amatorów jazdy na tych koniach, startują oni w zawodach powożenia zaprzęgami parokonnymi, ujeżdżenia, skokach przez przeszkody oraz tak zwanej ścieżce huculskiej. Hucuły zostały doceniane również w hipoterapii, gdzie niezastąpione są takie cechy, jak spokój i cierpliwość.

REZERWACJE

Pod numerem telefonu
+48 502 282 925

Dla miłośników koni organizujemy przejażdżki na naszych hucułach

LĄŻA na wybiegu
50 zł / 30 min.

jazda konna na placu
70 zł / 60 min.

Jazda w terenie
70 zł / 60 min.

jazda spacerowa leśnymi ścieżkami
60 zł / 40 min.

Dla miłośników koni oraz mazurskiej przyrody organizujemy przejażdżki na naszych hucułach po przepięknych pobliskich terenach. Konie huculskie są przyjaźnie nastawione do człowieka, odważne, wesołe i ciekawskie dlatego też każda przejażdżka na nich to prawdziwa frajda dla dzieci jak i dorosłych osób. Pod fachowym okiem instruktorów prowadzimy lonże, jazdy grupowe, spacery w terenie, treningi dwuosobowe oraz indywidualne na placu.

SERDECZNIE ZAPRASZAM

Monika Szczepańczyk

Rezerwacje pod numerem telefonu +48 502 282 925

Na podstawie 52 opinii.
Małgorzata Radziewicz
Małgorzata Radziewicz
2022-07-03
Cudne miejsce, spokoj, cisza, staw 🦢🦢 🦔🐿🌻🌾 przepyszna kuchnia Pani Moniki ❤ Rewelacyjne Smaki Warmińskie, Nieziemski smak Baby Ziemniaczanej z sosem grzybowym, polski żur-mniam czy wspaniałe domowe ciasta ☕. Smakuje Najlepiej z widokiem Na Staw ❤. POLECAM! Fantastyczni Własciciele. Rodzinna atmosfera. Najmilsze Konie i Koniki 🐎🐎🐎🐎 U Czarka I Moniki 🦢 🦢
Edyta Kozon
Edyta Kozon
2022-06-29
Przepiękne miejsce żeby uciec od zgiełku codzienności. Wspaniały rodzinny wypoczynek. Dzieci zachwycone. Polecam.
Katarzyna Wacenkiewicz
Katarzyna Wacenkiewicz
2022-06-28
Miejsce bardzo urokliwe,cisza i spokój,możliwość wędkowania w stawie rybnym.Gospodyni bardzo sympatyczna reagująca na każdą prośbę.Jedzenie pyszne, domowe jak u mamy.Pokoje czyste, zadbane, z balkonami z pieknym widokiem. Aż nie chciało się wyjeżdżać.
Magdalena W
Magdalena W
2022-06-28
Obiady u Pani Moniki to coś wspaniałego, pysznie, dużo i niedrogo, moje dzieci niejadki zachwycone. Dodatkowo dzieci jeździły konno z Panią Moniką. Jest to bardzo ciepła kobieta z niesamowitym podejściem do dzieci. Byliśmy bardzo zadowoleni. Gorąco polecam.
Nina Stocka
Nina Stocka
2022-06-28
Piękne miejsce, polecam.
Wojtek Fabisiak
Wojtek Fabisiak
2022-06-26
Miejsce magiczne, spokój cisza przyroda .... Jedzenie wprost genialne, najlepsza agroturystyka jaka odwiedziłem Pozdrawiam serdecznie gospodarzy i do zobaczenia!!!😃😃😃😃
Kasis W
Kasis W
2022-06-26
Wspaniała atmosfera. Pyszne jedzonko. Właściciele bardzo przyjaźni i życzliwi. Spędziliśmy tam przyjemną niedzielę wśród zieleni nad uroczym stawem. Dziękujemy serdecznie. Polecamy z całego serca.
Iwona Grenda
Iwona Grenda
2022-06-13
Idealne miejsce na rodzinne uroczystości. Jedzenie prawdziwe, domowe od serca. Jak u mamy 🤗. Człowiek w tym miejscu czuje się swobodnie bez nadęcia . Właściciele i obsługa przesympatyczni . 😊 Polecam 100%.
Leszek Bal
Leszek Bal
2022-05-29
Mieliśmy przyjemność gościć NAD STAWEM. Organizowaliśmy tu uroczystość rodzinną. Okolica bardzo urokliwa, aura niestety nie sprzyjała robieniu zdjęć. Jedzenie domowe i bardzo smaczne. Polecamy to miejsce serdecznie i bardzo dziękujemy za gościnę.
Tomasz Malkiewicz
Tomasz Malkiewicz
2021-11-16
Piękne miejsce.Polecam wszystkim